Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA- to metoda podawania preparatów zwierających witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy i wiele innych substancji odżywczych wgłąb skóry za pomocą krótkiej i cienkiej igły, maksymalnie do 4mm długości i 0,3 mm grubości. Zabiegi mają na celu odżywienie skóry od wewnątrz, dostarczenie jej niezbędnych składników, które nie mają szans dostać się do skóry właściwej przez warstwę naskórka np. wraz z kremem do twarzy, czy balsamem do ciała.

Mezoterapia igłowa dociera do skóry właściwej, w którą są podawane bezpośrednio składniki odżywcze. To trochę tak, jakby nakarmić skórę od wewnątrz, podając jej bezpośrednio potrzebne jej substancje. Składniki, które dostarczamy sobie poprzez układ pokarmowy wędrują w pierwszej kolejności do narządów wewnętrznych, ponieważ organizm musi wybierać, co potrzebuje najbardziej odżywienia. Niestety skóra jest ostatnia na liście priorytetów, ponieważ od jej odżywienia nie zależy tak bardzo nasze przeżycie, jak to jest zależne od narządów wewnętrznych.

Dbając o skórę – odżywiając ją za pomocą mezoterapii – dostarczamy jej składników odżywczych i budulcowych bezpośrednio, z pominięciem układu pokarmowego, dlatego efekty są znacznie szybsze i bardziej widoczne niż kiedy stosujemy suplementy lub spożywamy pokarm. Jednak należy pamiętać, mezoterapia nie zastępuje zdrowego odżywiania ani mądrej suplementacji.

Mezoterapia jest delikatniejszym zabiegiem od stymulatorów tkankowych. Jest ona zabiegiem podstawowym, od którego często zaczynamy, aby nie przestymulować skóry, którą trzeba przyzwyczajać do zabiegów.

Zabiegi mezoterapii dobrze jest powtarzać w odstępach 2-4 tygodniowych, w zależności od zapotrzebowania skóry i rodzaju użytego preparatu.

Pamiętaj

Zrób zdjęcia przed i jakiś czas po zabiegu, aby mieć pewność co do efektu!

Zarezerwuj termin

W przypadku wybranych zabiegów, możliwy jest dojazd do klienta.

Wskazania do stosowania mezoterapii

  • Zabezpiecza skórę przed procesem starzenia
  • Słaba kondycja skóry
  • Przebarwienia
  • Sucha skóra 
  • Skóra poszarzała, zmęczona
  • Cienka lub naczynkowa skóra 
  • Nierównomierny koloryt
  • Nadmierne wypadanie włosów
  • Kruchość włosów

 

Kiedy przyszedłem do Pani Agnieszki moje włosy były w opłakanym stanie. Po kilku zabiegach jest znacznie lepiej. Włosy bardzo szybko przestały się kru…szyć i wypadać, a po około miesiącu zaczęły odrastać i mam wysyp baby hairów 🙂

Cyprian J.

Mezoterapia skóry głowy wykonana profesjonalnie. Pani Agnieszka przeprowadziła zabieg dokładnie i dała wyczerpujące informacje na temat dbania o skórę głowy, powiedziała mi dokładanie co mam robić aby szybciej włosy odrosły – już nie mogę się doczekać kiedy włosy zaczną rosnąć. Jestem zadowolony i na pewno nie była to moja ostatnia wizyta w tym gabinecie.

Paweł S.