Mezoterapia igłowa

CZYM JEST MEZOTERAPIA

Mezoterapia to technika podawania preparatów odżywczych do skóry, wykorzystująca minimalnie inwazyjne iniekcje. Jest to metoda wynaleziona ponad 60 lat temu przez francuskiego Lekarza – Michaela Pistor’a. Mezoterapia to bardzo skuteczna i bezpieczna technika, prawie nie wymagająca okresu rekonwalescencji, a jej efekty są długotrwałe. Mezoterapię można stosować na dowolny obszar ciała.

EFEKTY MEZOTERAPII

Za pomocą mezoterapii jesteśmy w stanie:

  • zagęścić skórę (skóra z wiekiem wiotczeje i dlatego opada)
  • nawilżyć skórę od wewnątrz (uwaga: nawilżenie może okazać się bardziej kluczowe niż wiele osób sobie wyobraża, ponieważ odpowiada ono za zdolność do regeneracji – a zatem za tempo starzenia się tkanki)
  • uzupełnić ubytki tkankowe tworzące się wraz z wiekiem, które są odpowiedzialne za nierówną fakturę skóry i miejscowo zapadającą się skórę, która traci swoją objętość i sprężystość z biegiem lat
  • zmniejszyć lub zniwelować wypadanie i kruchość włosów
  • ujędrnić lub napiąć rozciągniętą lub obwisłą skórę, np. dłoni, nad kolanami, etc.
  • wygładzić zmarszczki np. na twarzy, szyi, dekolcie
  • pogrubić skórę, np. pozbyć się cieni wokół oczu, których przyczyną jest cienka skóra, przez którą prześwitują naczynia krwionośne
  • rozjaśnić przebarwienia i wyrównać koloryt skóry, doprowadzić skórę do takiego stanu, aby można było zrezygnować z używania podkładu na codzień
  • odwrócić proces starzenia się skóry o kilka lub nawet kilkanaście lat dzięki odbudowaniu i regeneracji – skóra po serii zabiegów często wygląda lepiej niż wyglądała kilka lat wcześniej, mimo że człowiek jest starszy (seria mezoterapii + stymulatorów tkankowych —> zobacz mój artykuł o stymulatorach tkankowych)

JAK DZIAŁA MEZOTERAPIA

Preparaty podawane za pomocą mezoterapii może porównać do odżywek, wstrzykiwanych bezpośrednio do skóry. To tak, jakby dać skórze dobry odżywczy obiad, pomijając doustną drogę podania. Dlatego mezoterapia absolutnie nie zmienia rysów twarzy (inaczej niż w przypadku wypełniaczy) i nie jest widoczne że był wykonywany jakiś zabieg (oprócz potencjalnego chwilowego zaczerwienienia i możliwych małych siniaczków, które można zakryć już na drugi dzień makijażem).

Mezoterapia wypełnia ubytki jedynie w samej skórze, która utraciła objętość, a w następstwie czego pojawiły się zmarszczki – jako skutek utraty objętości tkanek.

Uwaga: zmarszczki to skutek – polecam zacząć kurację od przyczyny a nie od objawu. W związku z tym zalecam w pierwszej kolejności serię zabiegów mezoterapii lub stymulatorów tkankowych a następnie wykonanie botoksu, jeśli jest taka potrzeba, (lub zabiegi naprzemiennie mezoterapii i botoksu), aby odżywić skórę, a nie jedynie aby poradzić sobie tymczasowo z objawem. —> porównaj mój artykuł o botoksie

Mezoterapia igłowa dociera do skóry właściwej, w którą są podawane bezpośrednio składniki odżywcze. To trochę tak, jakby nakarmić skórę od wewnątrz, podając jej bezpośrednio potrzebne jej substancje. Składniki, które dostarczamy sobie poprzez układ pokarmowy wędrują w pierwszej kolejności do narządów wewnętrznych, ponieważ organizm musi wybierać, co potrzebuje najbardziej odżywienia. Niestety skóra jest ostatnia na liście priorytetów, ponieważ od jej odżywienia nie zależy tak bardzo nasze przeżycie, jak to jest zależne od narządów wewnętrznych.

Dbając o skórę – odżywiając ją za pomocą mezoterapii – dostarczamy jej składników odżywczych i budulcowych bezpośrednio, z pominięciem układu pokarmowego, dlatego efekty są znacznie szybsze i bardziej widoczne niż kiedy stosujemy suplementy lub spożywamy pokarm. Jednak należy pamiętać, mezoterapia nie zastępuje zdrowego odżywiania ani mądrej suplementacji.

Mezoterapia jest delikatniejszym zabiegiem od stymulatorów tkankowych. Jest ona zabiegiem podstawowym, od którego często zaczynamy, aby nie przestymulować skóry, którą trzeba przyzwyczajać do zabiegów.

Zabiegi mezoterapii dobrze jest powtarzać w odstępach 2-4 tygodniowych, w zależności od zapotrzebowania skóry i rodzaju użytego preparatu.

Wskazania do stosowania mezoterapii

  • Zabezpiecza skórę przed procesem starzenia
  • Słaba kondycja skóry
  • Przebarwienia
  • Sucha skóra 
  • Skóra poszarzała, zmęczona
  • Cienka lub naczynkowa skóra 
  • Nierównomierny koloryt
  • Nadmierne wypadanie włosów
  • Kruchość włosów

Zarezerwuj termin

 W przypadku wybranych zabiegów, możliwy jest dojazd do klienta.

 Kraków |  Nowy Targ

Potrzebujesz pomocy w doborze zabiegu, umów się telefonicznie na bezpłatną konsultację

tel. 691-026-493

Botoks – zmarszczki na czole

Botoks – lwia zmarszczka

Botoks na zwacze: zwężenie szczęki poprzez zmniejszenie mięśni zwaczy

Delikatne uwydatnienie warg poprzez rozluźnienie mięśnia okrężnego ust i efekt wywinięcia ust do zewnątrz, bez wypełniacza. Efekt natychmiast.