Botoks

HISTORIA BOTOKSU

Toksyna botulinowa, potocznie zwana Botoksem jest substancją trującą, która była używana do leczenia chorób neurologicznych i dystonii mięśniowych w latach 90tych.  Stosując toksynę botulinową do celów leczniczych małżeństwo lekarzy Carruthers odkryło przez przypadek jej „efekt uboczny” polegający na wygładzeniu zmarszczek.  

MECHANIZM DZIAŁANIA 

Toksyna botulinowa działa na zasadzie tymczasowego porażenia mięśni, które powodują marszczenie się skóry.  Dzieje się to za pośrednictwem zahamowania neuroprzekaźnika w synapsach na płytce nerwowo- mięśniowej.  

EFEKT ANTYDEPRESYJNY BOTOKSU

Badania wykazały, że dzięki chemicznemu odnerwieniu można osłabić negatywne emocjonalne sprzężenie zwrotne powodowane przez lwią zmarzszczkę i gładzinę czoła. To z kolei poprawia stan emocjonalny. Badania potwierdziły wpływ toksyny botulinowej na zmniejszenie objawów przewlekłej depresji. (Sattler., G. Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej, 2017r.)

Ponadto sama świadomość posiadania gładkiej skóry i pięknego wyglądu powoduje znaczącą poprawę nastroju, a zatem dodatkowo działa antydepresyjnie i poprawia pewność siebie. Dzieje się tak oczywiście jeśli depresja została wywołana poprzez złe samopoczucie związane z własnym wyglądem.  

CZAS UTRZYMYWANIA SIĘ BOTOKSU

Efekt działania toksyny botulinowej utrzymuje się ok 3 mcy. Toksyna ta jest białkiem, w związku z czym organizm może wytworzyć na nią przeciwciała w przypadku zbyt częstego jej stosowania. Minimalny okres po którym można powtórzyć zabieg, aby organizm się na nią nie „uodpornił” wynosi 2 mce. 

BOTOKS: ZA I PRZECIW

Wszyscy uwielbiamy efekt wygładzonego czoła, brak kurzych łapek, wygładzenie króliczego nosa, zwężenie skrzydełek nosa, lub zwężenie żuchwy, aby miała bardziej trójkątny, tj. kobiecy kształt. Z tego powodu większość pań przychodzących do gabinetu na początku prosi o botoks. Efekty działania są szybkie – już po tygodniu widać pierwsze efekty, a do 2-3 tygodni mamy pełny efekt, klientki uwielbiają kiedy ich zagięcia i zmarszczki na czole i wokół oczu się wygładzają.  

Niestety jeśli przez lata stosujemy jedynie botoks na daną okolicę, skóra może stać się cieńsza i mogą przez nią zacząć prześwitywać naczynia i żyły. Dzieje się tak, ponieważ mięsień na którym leży skóra jest paraliżowany, a więc następuje zmniejszenie ukrwienia skóry, a co za tym idzie transport substancji odżywczych do skóry jest pogorszony.   

Dlatego właśnie zalecam swoim klientkom stosowanie botoksu naprzemiennie z mezoterapią lub stymulatorami tkankowymi, które podaję w okolicę, w którą był lub będzie podana toksyna botulinowa. Tym sposobem uzupełniamy substancje odżywcze, których brakuje skórze, pogrubiamy i ujędrniamy skórę.  W niektórych przypadkach, jeśli skóra jest zbyt cienka lub zwiotczała, rekomenduję rozpoczęcie serii zabiegowej od odżywienia i pogrubienia skóry (zobacz mój artykuł o mezoterapii), a dopiero później można rozważać zastosowanie toksyny botulinowej. 

Botoks – zmarszczki na czole

Botoks – lwia zmarszczka

Botoks na zwacze: zwężenie szczęki poprzez zmniejszenie mięśni zwaczy

botox

Zarezerwuj termin

 W przypadku wybranych zabiegów, możliwy jest dojazd do klienta.

 Kraków |  Nowy Targ

Potrzebujesz pomocy w doborze zabiegu, umów się telefonicznie na bezpłatną konsultację

tel. 691-026-493