Po lifting zazwyczaj sięgają osoby po 35 lub po 40 r. ż, kiedy zauważają pierwsze oznaki opadania twarzy. Zaawansowane opadanie twarzy zaczyna się później i skutkuje tak zwanymi chomikami, czyli opadającymi policzkami. Cierpią na nie osoby po ok 50 r. ż. Najlepiej regularnie dbać o skórę (np. za pomocą mezoterapii) i stymulować ją do zagęszczania się, aby zapobiegać postępującym zmianom, to znaczy spowalniać skutki starzenia się skóry i jej rozciągania.
Opadanie i naciąganie skóry, jest nieuchronnym procesem, któremu możemy przeciwdziałać i spowalniać go za pomocą liftingu. Lifting możemy osiągnąć na różne sposoby, np. zagęszczając skórę, zwiększając jej napięcie lub wywołując redermalizację. Aby zliftingować skórę, możemy ją stymulować do odnowy, stąd nazwa „stymulatorów tkankowych”. Innym sposobem liftingu jest zagęszczenie skóry poprzez mechaniczne jej uszkodzenie i zmuszenie do ponownej produkcji naskórka za pomocą mikro-nakłóć, tj. tzw. „dermapena”, poprzez zastosowanie kwasów złuszczających lub poprzez użycie lasera.
Do stymulatorów tkankowych wspomagających zagęszczanie skóry należy zaliczyć wszystkie preparaty mające w składzie polinukleotydy. Działanie polinukleotydów polega na: liftingu, zagęszczeniu skóry, zwężeniu porów, wywołaniu produkcji własnego kolagenu i elastyny, oraz mocnym nawilżeniu, które jest bardzo ważne przy procesach naprawczych i odzyskiwaniu młodzieńczego wyglądu. Polinukleotydy są bardzo bezpieczne i dobrze tolerowane przez skórę. Zabiegi z polinukleotydami są najmniej inwazyjnymi zabiegami, a niektóre z nich nawet nie wymagają znieczulenia.
Kolejnym sposobem osiągnięcia liftingu jest redermalizacja. Polega ona na podaniu preparatu zawierającego m. in. bursztynian sodu, tak zwany skin booster, który wspomaga tworzenie się nowych naczyń krwionośnych i limfatycznych pod skórą. Dzięki nim zwiększa się transport substancji odżywczych i polepsza się drenaż limfatyczny, co wzbudza odnowę biologiczną skóry. Skóra staje się promienna, ma wyrównany koloryt, i wyraźnie wygląda młodziej. Efekty preparatów na bazie bursztynianu sodu widoczne są już po pierwszym zabiegu.
Przy bardzo opadniętych policzkach lub podbródku z powodu nagromadzonej tkanki tłuszczowej w miejscach nawisu możemy również zastosować miejscowo lipolizę, tj. zredukować tkankę tłuszczową, aby nie obciążała twarzy lub podbródka, a następnie zastosować preparat ściągający skórę, np. zawierający DMAE.
olejnym sposobem na lifting jest odżywienie twarzy za pomocą osocza bogatopłytkowego, czyli tzw. wampirzy lifting. Zabieg ten polega na pobraniu własnej krwi pacjenta, odwirowaniu osocza i podaniu go do dowolnej części ciała, głowy lub twarzy. Osocze jest bogate w czynniki wzrostu, komórki macierzyste i wiele innych wartościowych składników odżywczych. Sam zabieg jest wyjątkowo bezpieczny i naturalny, ponieważ nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów, które podaje się podskórnie.